Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to metoda leczniczo-estetyczna polegająca na bezpośrednich iniekcjach preparatów zawierających aktywne składniki w zmienioną lub dotkniętą określonym problemem skórę. Mezoterapia cieszy się ogromną popularnością przez wzgląd na fakt uzyskiwania szybkich i długotrwałych rezultatów w m.in. poprawianiu wyglądu i kondycji skóry czy włosów.

Mezoterapia wykonywana jest przez przeszkolonego lekarza, a sam zabieg poprzedza wnikliwa konsultacja uwzględniająca cel, przebieg i przeciwwskazania do zabiegu. Po oczyszczeniu skóry, nakładany jest na nią środek znieczulający w celu minimalizacji nieprzyjemnych doznań. W następnej kolejności, po odkażeniu skóry, lekarz przystępuje do jej ostrzykiwania na głębokość ok.. 3-4 mm. Zabieg zaleca się wykonywać w seriach ok. 4 zabiegów w odstępach 7,14 lub 28 dniowych (wszystkie te wartości ustalane są z uwzględnieniem nasilenia problemu). Dzięki iniekcjom, substancje aktywne są dostarczane w określone miejsca bezpośrednio, w znaczący sposób przyczyniając się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Wstrzykiwane substancje to tak zwane koktajle zawierające kwas hialuronowy, kwas polimkekowy, enzymy, krzem, wyciągi, aminokwasy, oligoelementy i witaminy. Zabiegowi poddawane są najczęściej obszary ciała predysponowane do wystąpienia różnych zmian i utraty młodzieńczego wyglądu, takie jak twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy, brzuch, uda czy pośladki.

W zależności od zastosowanych składników aktywnych możemy uzyskiwać szerokie spektrum różnych rezultatów obejmujących poprawę metabolizmu komórkowego, stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, stymulację mikrokrążenia czy zwiększenie poziomu odżywienia skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii:

ü  starzenie się skóry, w tym objawy fotostarzenia,

ü  utrata jędrności skóry,

ü  suchość, szarość i słabe odżywienie skóry,

ü  blizny,

ü  rozstępy, cellulit,

ü  wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii:

ü  ciąża i okres karmienia piersią,

ü  alergia na któryś ze składników preparatu,

ü  infekcje, stany zapalane i ropne skóry,

ü  aktywna opryszczka.

 

Po wykonaniu zabiegu mogą się pojawić drobne siniaki w miejscach iniekcji, a możliwość ta jest minimalizowana poprzez zastosowanie maści z witaminą K. Zaczerwienienie i obrzęk pojawiające się po sesji są objawem naturalnym i ustępują w ciągu kilku godzin od zabiegu.